Հայաստանը սովորում է թվային վերափոխումներից եւ պատրաստվում է համաշխարհային մրցակցությանը .banks.am
Թվային վերափոխումը օր օրի ավելի շատ ձեւավորում է այն, թե ինչպես են փոքր եւ միջին ձեռնարկությունները (ՓՄՁ) աճում, ընդլայնվում եւ պահպանում մրցունակությունը Հայաստանում: Շատ գործարարներ նկատում են, որ ավանդական գործառնական մեթոդները՝ ձեռքով հաշվետվություններ, կառուցվածք չունեցող գործընթացներ եւ անծանոթ հաղորդակցության վրա հենվելը, այլեւս բավարար չեն, երբ թիմերը մեծանում են եւ նախագծերը բազմապատկվում:ակադեմիան, որը ԵՄ կողմից ֆինանսավորվող նախաձեռնություն է, առաջարկում է անվճար գործնական օնլայն դասընթացներ՝ ուղղված Արեւելյան գործընկերության երկրների ՓՄՁ-ներին։ դասընթացը տրամադրում է քայլ առ քայլ ուղեցույցներ աշխատանքային հոսքերի կազմակերպման, թվային հաղորդակցության գործիքների օգտագործման, արտադրողականության բարձրացման, գործընթացների ավ
տոմատացման եւ կիբերանվտանգության ուժեղացման վերաբերյալ։ Դասընթացը հիմնված է տարածաշրջանային իրական գործարար օրինակների վրա, ինչը այն հատկապես օգտակար է դարձնում հայ ձեռնարկատերերի համար, ներառյալ այն ընկերությունների համար, որոնք գտնվում են մարզերում, որտեղ սահմանափակ է ուսուցման կամ փորձագիտական աջակցության հասանելիությունը։-ից, հայաստանյան բիզնեսները կարող են կառուցել կայուն, մասշտաբային աշխատանքային համակարգեր՝ պատրաստ աճելու գլոբալ թվային վերափոխման առաջնորդների հետ միասին: