Աբերկրոմբի և Ֆիչի նախկին ղեկավարի դեմ՝ ավելի քան 40 տղամարդանց մեղադրանքներ
Ավելին, քան 40 տղամարդիկ դիմել են ու մեղադրել Abercrombie & Fitch ընկերության նախկին գլխավոր տնօրեն Մայք Ջեֆրիին՝ գողություն, սեքսուալ հարձակում կամ թմրանյութերի օգտագործման մեջ, հաղորդել են փաստաբանները BBC-ին: Մայք Ջեֆրին, ով հոկտեմբերին մեղադրվեց սեքս-թրաֆիկինգի մեջ, այժմ բախվում է մի շարք քաղաքացիական դատական գործերի, որոնց համաձայն նա տղամարդկանց սեքսուալ բռնություն է գործել՝ մոդելավորման հնարավորությունների լռությամբ՝ կապված ապրանքանիշի հետ: Այլ վերջին մեղադրանքները վերաբերում են 1990-ականներին, երբ Ջեֆրին սկսել էր աշխատել Abercrombie & Fitch-ում, իսկ ենթադրյալ զոհերն այժմ ընդգրկում են ընկերության աշխատակիցներին, ինչպես նաև նախկին մոդելներին: Ընկերությունն այժմ նաև դատական գործերով մեղադրվում է անտեսողականության մեջ, հայտարարելով, որ այն գիտակցաբար օժանդակել է Ջեֆրիի և նրա բրիտանացի գործընկեր Մեթյու Սմիթի «անհանդուրժելի սեքսուալ հանցագործությունները»: Մայք Ջեֆրին, ով այժմ 80 տարեկան է, գտնվում է տնային կալանքի տակ՝ ժխտելով բոլոր իրեն ուղղված մեղադրանքները: 2023-ին հրապարակված BBC-ի պոդքաստի և դոկումենտալ ֆիլմի արդյունքում պարզվեց, որ նա ու իր գործընկերը կազմակերպել են լայնածավալ գործողություն՝ երիտասարդ տղամարդկանց հետ սեքս գտնելու նպատակով: Քաղաք
ացիական դատական գործերով փաստաբան Բրադ Էդվարդսը հայտնել է, որ այժմ նա ներկայացնում է 26 ենթադրյալ զոհերի, ովքեր փորձել են համատեղ դատական հայց ներկայացնել: Մեկ այլ գործով, Նյու Յորքում երկու տղամարդիկ դատի են տվել Ջեֆրիին՝ իրենց մոդելավորման հնարավորությունները ստանձնելու կոչելով այն սեքսուալ բռնության: Մայք Ջեֆրին, Մեթյու Սմիթը և նրանց միջնորդ Ջեյմս Ջեյկոբսոնը ժխտել են մեղադրանքները: Abercrombie & Fitch-ը, որը նախապես ասել էր, որ նրանք չունեն տեղեկություն սեքսուալ բռնության կամ սեքս-թրաֆիկինգի մասին, այժմ հայտարարել է, որ նրանք լրջորեն հետաքննություն են իրականացնում: