Առողջ ապրելակերպի շաբաթ Փոքր Վեդիի միջնակարգ դպրոցում
Դպրոցական սննդի միջազգային օրվա շրջանակում Արարատի մարզի Փոքր Վեդիի Մ. Հովհաննիսյանի անվան միջնակարգ դպրոցում իրականացվել է «Առողջ ապրելակերպի շաբաթ» միջոցառումը։ Այն կազմակերպվել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության, Հայաստանում ՄԱԿ-ի Պարենի համաշխարհային ծրագրի (ՊՀԾ), Ռուսաստան
ի ճյուղային սննդի ինստիտուտի (SIFI) համագործակցությամբ` ԿԳՄՍՆ Կրթության զարգացման և նորարարությունների ազգային կենտրոնի «Դպրոցական սնունդ և երեխաների բարեկեցություն» հիմնարկի կողմից: Ողջ շաբաթվա ընթացքում Վեդիի Մ. Հովհաննիսյանի անվան միջնակարգ դպրոցի 3-րդ և 4-րդ դասարանների աշակերտներն իրենց ուսուցիչների ուղեկցությամբ մասնակցել են առողջ սննդակարգին ու ապրելակերպին վերաբերող մի շարք միջոցառումների. Նշենք, որ ՀՀ դպրոցներն արդեն մի քանի տարի է՝ ինչ մասնակցում են «Առողջ ապրելակերպի շաբաթ» նախաձեռնությանը` «Դպրոցական սնունդ» ծրագրի գործընկերների աջակցությամբ: Միջոցառումը նպատակ ունի է ինտերակտի
վ խաղերի և ուսուցման տարբեր մեթոդների կիրառմամբ տարրական դասարանների սովորողների մոտ ձևավորել առողջ ապրելակերպի և ճիշտ սննդակարգի վարքականոն: