Հայէկոնոմբանկը հերթական մրցանակն է ստացել Ասիական Զարգացման Բանկի կողմից .banks.am
Ասիական Զարգացման Բանկի (ԱԶԲ) կողմից կազմակերպվող առեւտրի ֆինանսավորման գծով տասնմեկերորդ տարեկան մրցանակաբաշխության շրջանակում Հայէկոնոմբանկին շնորհվել է հերթական մրցանակը՝ «2025թ. առաջատար գործընկեր բանկ Հայաստանում»:Հայէկոնոմբանկից հայտնել են, որ այս մրցանակը ստանում են արդեն վեցերորդ անգամ՝ սկսած 2015 թվականից: Մրցանակը շնորհվում է Ասիական Զարգացման Բանկի լավագույն միջազգային գործընկերներին ակտիվ եւ վ
ստահելի համագործակցության համար:««Ասիական Զարգացման Բանկի երաշխավորությամբ՝ «Առեւտրի եւ մատակարարման շղթայի ֆինանսավորման ծրագրի» (TSCFP) շրջանակում բանկը ներգրավել է առեւտրի ֆինանսավորման գծով նպատակային ֆինանսավորում, որով ապահովվել է մի շարք ընկերությունների գյուղատնտեսական, արտադրական ու բնապահպանական խոշոր ներդրումային նախագծերի իրականացումը` ժամանակակից սարքավորումների ձեռքբերման եւ գործունեության զ
արգացման նպատակով: Մանրամասները սկզնաղբյուր կայքում։